Projekty


Jazykový pobyt Praha, 15.10. - 21. 10. 2023


   Na konci října  js24315MmQ.jpgme přivítali v Praze skupinku francouzských studentů z Institution Saint Louis v Saumuru, a to vše v rámci výměnného pobytu, jehož první část proběhla na přelomu března a du24316ZTc.jpgbna. Ubytování jsme všem zajistili v rodinách českých studentů. Ti francouzští měli nabitý program. Poznávali nejenom krásy Prahy (Pražský Hrad, Vyšehrad, Židovské město…), ale i místa vzdálenější, mezi nimiž nechyběl hrad Karlštejn, Koněpruské jeskyně či Terezín. Uspořádali jsme taktéž společnou večeři, kde ochutnali typickou českou kuchyni a zahráli si i malý turnaj v bowlingu. Počasí bylo na říjen vcelku mrazivé (hlavně rána), ale většinou nepršelo a všichni si pobyt velmi užili.


Jazykový pobyt Saumur, 29. 3. - 4. 4. 2023


21945Mzh.jpg I přes drobné dopravní komplikace zdárně proběhl, na přelomu března a dubna, jazykový pobyt ve francouzském Saumuru. Celkem do Francie odjelo 14 studentů vyššího gymnázia, kteří ve Francii pobyli krásných 7 dní. Tato akce vznikla za úzké spolupráce s naší partnerskou školou Institution Saint Louis, která každému ze studentů zajistila ubytování v hostitelské rodině. Čekal nás nabitý program. Některé akce jsme podnikali sami, některé společně s francouzskými studenty.


21947Y2V.jpgProhlédli jsme si několik okolních hradů a zámků (Saumur, Montreuil-Bellay, Angers), byli jsme vřele přijati na radnici v Saumuru, zúčastnili jsme se ukázky místní hry, trochu podobné pétanque, protáhli jsme se v lanovém centru, společně s francouzskými studenty ochutnali v místní restauraci specialitu - les fouées, proběhla i komentovaná prohlídka v jednom z vinných sklepů a v neděli, kdy byl volný den, studenti navštívili místa v okolí, která si vybrali po dohodě s jejich hostitelskou rodinou. Při návratu jsme se ještě na pár hodin zastavili v Paříži.


21948YzB.jpgVe škole byli studenti přítomni na několika vyučovacích hodinách, kde mohli na vlastní kůži zažít, jak se učí ve Francii. Také francouzským protějškům přednesli prezentaci o Praze.

 
 

 Hodnocení, prezentaci a fotogalerii najdete v přílohách níže.


Magistrátem hl. města Prahy nám byla schválena žádost o finanční podporu na dopravu do Francie, za kterou děkujeme. Poděkování patří taktéž Institution Saint Louis, jejich paní ředitelce a hlavním organizátorům z francouzské strany, panu Raphaelu Bettonovi a paní Rose-Marie Garnier.


Na oplátku rádi uvítáme francouzské studenty u nás, v Praze. Pokud vše dobře dopadne, tak již v říjnu 2023.


FOTOGALERIE

PREZENTACE

ZPRÁVY Z HODIN 1

ZPRÁVY Z HODIN 2

ZPRÁVY Z HODIN 3

 

Příprava jazykového pobytu v Saumuru na jaro 2023


S naší partnerskou školou v Saumuru jsme se dohodli na jazykovém pobytu, a to ve dnech 29. 3. 2023 - 4. 4. 2023. Výjezd je naplánován pro 10-14 studentů vyššího gymnázia, kteří budou na 6 nocí ubytováni ve francouzských rodinách, a během dne pro ně bude připraven program. Jeho podobu ladíme s francouzskými partnery.

   Orientační cena za dopravu do Saumuru (letecky + TGV + vlak) je 6500 Kč.

   Výdaje na program na místě (vstupy, jízdné, obědy ve škole…) max. 100 euro

   Na tuto akci zkusíme požádat o grant. Před dvěma lety nám byl schválen (uhradili by veškerou dopravu), bohužel do našich plánů zasáhla epidemie Covidu a nikam se jet nemohlo.

 


Akce z let před 2022


Návštěva studentů ze švýcarského Lausanne 9. 4. 2019


 Na jeden den nás navštívili studenti posledního ročníku Gymnase de la Cité ze švýcarského Lausanne. Celkem přijelo 24 studentů a 2 učitelé. Naši studenti se svými švýcarskými protějšky strávili celý den, dopoledne po skupinkách objevovali tajemná zákoutí a méně známá místa Prahy, odpoledne jsme se sešli ke sportovním střetnutím na školním hřišti (volejbal, pingpong) a den jsme zakončili společnou večeří a bowlingem.


Návštěva ze Saumuru v Praze  27. - 31. 3. 2019


13739NDE.jpg

Deset studentů z Lycée Saint Louis navštívíli na konci března Prahu. Ubytováni byli v rodinách, byl pro ně připraven program, který zahrnoval poznávání Prahy (s průvodcem), malý projekt na Gekomu a další společné akce

Přečtěte si více, jak probíhal den po dni, v následujícím reportu.

 

 

Projektový týden ve Francii


Semaine Internationale Saumur  15. - 22. 4. 2018


   Osm vybraných studentů Gekomu s doprovodem se zúčastnilo ve Francii týdenního mezinárodního projektu, který pořádala naše partnerská škola Institution Saint Louis ve městě Saumur. Na místě jsme reprezentovali Gymnázium Elišky Krásnohorské a potažmo celou ČR a setkali se s dalšími účastníky z celého světa. Francouzi pro všechny připravili pestrý program - vše najdete v reportu z akce.

   Jelikož výjezd na takovou akci nebyl z nejlevnějších, chtěli bychom poděkovat všem sponzorům, kteří nám na pobyt a program ve Francii finančně přispěli.

   Jsou jimi: Francouzský Institut v Praze, Kaltmeyer s.r.o., TechnikPo s.r.o., Proheat s.r.o.

  10069Zjl.png   10062OTA.jpg10067NTc.jpg13732YTU.png

   

V následujících přílohách naleznete:

13734Yzk.png