Projekty                                                                         NOVÉ


                                  Jazykový pobyt Praha, 16.10.2023 - 21.10.2023

Příjezd francouzských studentů potvrzen.Jazykový pobyt Saumur, 29.3.2023 - 4.4.2023

21945Mzh.jpg

     I přes drobné dopravní komplikace zdárně proběhl, na přelomu března a dubna, jazykový pobyt ve francouzském Saumuru. Celkem do Francie odjelo 14 studentů vyššího gymnázia, kteří ve Francii pobyli krásných 7 dní. Tato akce vznikla za úzké spolupráce s naší partnerskou školou Institution Saint Louis, která každému ze studentů zajistila ubytování v hostitelské rodině. Čekal nás nabitý program. Některé akce jsme podnikali sami, některé společně s francouzskými studenty. 21947Y2V.jpg

     Prohlédli jsme si několik okolních hradů a zámků (Saumur, Montreuil-Bellay, Angers), byli jsme vřele přijati na radnici v Saumuru, zúčastnili jsme se ukázky místní hry, trochu podobné pétanque, protáhli jsme se v lanovém centru, společně s francouzskými studenty ochutnali v místní restauraci specialitu - les fouées, proběhla i komentovaná prohlídka v jednom z vinných sklepů a v neděli, kdy byl volný den, studenti navštívili místa v okolí, která si vybrali po dohodě s jejich hostitelskou rodinou. Při návratu jsme se ještě na pár hodin 21948YzB.jpgzastavili v Paříži.

     Ve škole byli studenti přítomni na několika vyučovacích hodinách, kde mohli na vlastní kůži zažít, jak se učí ve Francii. Také francouzským protějškům přednesli prezentaci o Praze.

 

     Hodnocení, prezentaci a fotogalerii najdete v přílohách níže.

 

     Magistrátem hl. města Prahy nám byla schválena žádost o finanční podporu na dopravu do Francie, za kterou děkujeme. Poděkování patří taktéž Institution Saint Louis, jejich paní ředitelce a hlavním organizátorům z francouzské strany, panu Raphaelu Bettonovi a paní Rose-Marie Garnier.

      Na oplátku rádi uvítáme francouzské studenty u nás, v Praze. Pokud vše dobře dopadne, tak již v říjnu 2023.

 

FOTOGALERIE

PREZENTACE

ZPRÁVY Z HODIN 1

ZPRÁVY Z HODIN 2

ZPRÁVY Z HODIN 3

 

 

 

 

 

 

Příprava jazykového pobytu v Saumuru na jaro 2023

  

   S naší partnerskou školou v Saumuru jsme se dohodli na jazykovém pobytu, a to ve dnech 29. 3. 2023 - 4. 4. 2023. Výjezd je naplánován pro 10-14 studentů vyššího gymnázia, kteří budou na 6 nocí ubytováni ve francouzských rodinách, a během dne pro ně bude připraven program. Jeho podobu ladíme s francouzskými partnery.

 

   Orientační cena za dopravu do Saumuru (letecky + TGV + vlak) je 6500 Kč.

   Výdaje na program na místě (vstupy, jízdné, obědy ve škole…) max. 100 euro

 

   Na tuto akci zkusíme požádat o grant. Před dvěma lety nám byl schválen (uhradili by veškerou dopravu), bohužel do našich plánů zasáhla epidemie Covidu a nikam se jet nemohlo.
 

Akce z let před 2022

 

Návštěva studentů ze švýcarského Lausanne 9.4.2019

     

     Na jeden den nás navštívili studenti posledního ročníku Gymnase de la Cité ze švýcarského Lausanne. Celkem přijelo 24 studentů a 2 učitelé. Naši studenti se svými švýcarskými protějšky strávili celý den, dopoledne po skupinkách objevovali tajemná zákoutí a méně známá místa Prahy, odpoledne jsme se sešli ke sportovním střetnutím na školním hřišti (volejbal, pingpong) a den jsme zakončili společnou večeří a bowlingem.


Návštěva ze Saumuru v Praze  27.3.2019 - 31.3.2019

13739NDE.jpg

   

   Deset studentů z Lycée Saint Louis navštívíli na konci března Prahu. Ubytováni byli v rodinách, byl pro ně připraven program, který zahrnoval poznávání Prahy (s průvodcem), malý projekt na Gekomu a další společné akce. 

   Přečtěte si více, jak probíhal den po dni, v následujícím reportu.

 

 

 

Projektový týden ve Francii

Semaine Internationale Saumur  15.4.2018 - 22.4.2018

   

   Osm vybraných studentů Gekomu s doprovodem se zúčastnilo ve Francii týdenního mezinárodního projektu, který pořádala naše partnerská škola Institution Saint Louis ve městě Saumur. Na místě jsme reprezentovali Gymnázium Elišky Krásnohorské a potažmo celou ČR a setkali se s dalšími účastníky z celého světa. Francouzi pro všechny připravili pestrý program - vše najdete v reportu z akce.

   Jelikož výjezd na takovou akci nebyl z nejlevnějších, chtěli bychom poděkovat všem sponzorům, kteří nám na pobyt a program ve Francii finančně přispěli.

   Jsou jimi: Francouzský Institut v Praze, Kaltmeyer s.r.o., TechnikPo s.r.o., Proheat s.r.o.

  10069Zjl.png   10062OTA.jpg10067NTc.jpg13732YTU.png

   

V následujících přílohách naleznete:

13734Yzk.png