Soutěže v matematice


Vítězství v obvodním kole Matematické olympiády kategorie Z7 a Z8

Ve středu 12. 4. 2023 se na konala obvodní kola matematické olympiády kategorií Z6, Z7 a Z9, kterých se zúčastnilo 15 žáků naší školy.

Kategorii Z6 řešilo 92 žáků, ale jen 56 z nich bylo úspěšnými řešiteli. Mezi ně se dostal i Tomáš Veselka z primy.

V kategorii Z7 soutěžilo 60 žáků a úspěšnými řešiteli se stali všichni žáci naší školy.  Na 1. místě se umistili Zuzana Kučerová a Lukáš Hanzlíček ze sekundy. Jen o bod méně potom získala Anna Sumerauerová.

V kategorii Z8 soutěžilo 60 žáků a i zde se všichni účastníci naší školy stali úspěšnými řešiteli. Na 1. místě se umístila Emma Kybicová z tercie. Vladislav Glomb potom ordržel o dva body méně.

Všem účastníkům děkujeme, vítězům gratulujeme a těšíme se na další ročníky soutěže.


Úspěch v  Matematické olympiádě kategorie Z9

25. 1  2023 se Jonáš Kraus z kvarty úspěšně popral s nástrahami obvodního kola matematické olympiády a díky svému 7. místu postoupil do kola krajského.V krajském kole se potom dne 28. 3. 2023 utkal se 77 nejlepšími matematiky z celé Prahy. Opět se stal úspěšným řešitelem, když na vítěze ztratil pouhé tři body.

Moc gratulujeme a doufáme, že nás bude v soutěži reprezentovat i v dalších ročnících.


Náboj Junior

25. 11. 2022 se dva týmy naší školy zúčastnily mezinárodní soutěže Náboj Junior. Do soutěže se zapojilo 1392 týmů z České republiky, Slovenska, Polska, Francie, Španělska, Chorvatska, Nizozemí a Belgie. Některé země soutěžily prezenčně, některé pouze on-line. Úkolem bylo vyřešit co nejvíce matematických a fyzikálních úloh s rostoucí obtížností.

Tým kvartánek ve složení Veronika Janatová, Eva Drozenová, Tereza Kmochová a Barbora Šánová se umístil na 10. příčce v daném soutěžním místě, celkově pak na 228. místě.

Tým ve složení Ema Šedlbauerová (IV), Matěj Nečas (III), David Leo Cohen (III) a Tomáš František Topka (IV) obsadil na daném soutěžním místě 15. pozici.

Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

 


Podzimní MASO - MAtematická SOutěž

9. 11. 2022 se dvě družstva naší školy ve složení: Anna Vodičková (I), Veronika Janatová (IV), Eva Drozenová (IV), Matyáš Macourek (III) a Jan Šána (I), Dalibor Libus (III), Šimon Karel Jakabovič (III), Jonáš Perkner (IV) zúčastnila týmové soutěže MASO. Změřili své síly v řešení matematických úloh a následné logické hře s týmy z celé republiky. Odnesli si spoustu zkušeností a těší se na jarní kolo této soutěže.


Pythagoriáda - vítězství ve třech kategoriích obvodního kola

Dne 8.12.21 se konalo obvodní kolo soutěže Pythagoriáda. Vzhledem k pandemické situaci se soutěžilo přímo na naší škole pod dohledem vyučujících a kamer. Naše škola byla velmi úspěšná, protože hned ve třech kategoriích se naši studenti umístili na prvním místě.

V kategorii 6. tříd se na 1. místě umístili hned dva naši primání: Evelína Mašindová a Lukáš Hanzlíček.

V kategorii 7. tříd obsadili naši sekundáni všechny stupně vítězů: 1. místo Ema Kybicová, 2. místo Matyáš Friedberger a 3.místo Filip Vaculík.

V kategorii 8. tříd obsadila 1. místo Xénie Penížková a o 2. místo se podělili Veronika Janatová, Tereza Kmochová a Jonáš Perkner

V kategorii 9. tříd byl naším nejlepším studentem Čeněk Potužník, který obsadil 2. místo.

Všem moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i v následujících soutěžích.