Úspěchy ve školním roce 2022/ 2023

Kompletní přehled úspěchů žáků

Zveřejňujeme ucelený přehled úspěchů žáků školy ve všech soutěžích konaných během školního roku 2022/23.

Středoškolská odborná činnost

Ve dnech 16. - 18. 6. 2023 v Plzni na Gymnáziu Luďka Píky proběhl 45. ročník celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti. Dvě naše studentky postoupily se svými pracemi právě až do tohoto finále.

Na 5. místě v oblasti biologie a vědy o Zemi se svou prací „Srovnání podobnosti zpěvů otců a synů lindušky lesní (Anthus trivialis)“ umístila Kateřina Kolářová ze septimy a jako host mimo pořadí v oblasti filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory se svou prací „Obnova kultu Stalinovy osobnosti a neostalinistické prvky v putinismu“ vystoupila Alžběta Svobodová z oktávy.

Slečnám gratulujeme k úspěchu, děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a předkládáme prezentace obou děl.

Účast na mezinárodním turnaji v bridži

Během 17. až 19. 5. 2023 se naši studenti zúčastnili mezinárodního turnaje v bridži v norském Lillehammeru. Zápis z akce sepsal František Kubát z kvarty.

Do Norska, konkrétně do Osla, přiletěla naše reprezentace ve středu odpoledne, kde jsme si prohlédli nejzajímavější památky, jako například Norskou státní operu, hrad Akershus nebo Královský palác.

Ve čtvrtek nás čekal přesun vlakem o asi 150 km severněji do Lillehammeru – malebného střediska a hostitelského města nejenom našeho bridžového turnaje, ale také například i zimních olympijských her v roce 1994. Ještě ten den nás čekal týmový turnaj, kde Česko reprezentovaly 2 týmy do 16 let – Czech blue U16 ve složení: Petr Karlík (Gym. Voděradská) – František Kubát (GEKOM) + Karolína Rečičárová – Pavla Slováková (obě Havířov). Modrému týmu se podařilo uhrát osmé místo z deseti, čímž porazili desátou českou reprezentaci do 21 let, a devátý tým Czech red U16. Tuto šestici reprezentovali: Antonín Moškoř – Matouš Kraus (oba GEKOM) + Petr Daněk – Lukáš Vachtarčík a Emma Konštacká – Valérie Pyzsková (všichni Havířov).
 V pátek už nás čekala kvalifikace na párový turnaj, který byl náplní celého bridžového festivalu. Zde musela být startovní listina 28 juniorských párů z Norska, Maďarska, Ukrajiny a České republiky rozdělena na 2 části, prvních 14 hrálo Finále A a dalších 14 Finále B.

Pár Kraus – Moškoř skončil dvacátý, pár Kubát – Karlík uhrál famózní 2. místo, které se jim ovšem nepodařilo v sobotu a v neděli udržet a celkově skončili devátí. Matouš Kraus a Antonín Moškoř vybojovali místo dvacáté třetí.

V neděli večer už jen autobus do Osla a letadlo do Prahy zpět domů. Celá výprava by ovšem nebyla realizovatelná bez podpory školy a našeho trenéra Milana Macury.

bridž norsko 2023

Celostátní finále soutěže ChemQuest

pátek 21. 4. 2023 se tým složený z žáků tercie se svým chemickým pokusem umístil na druhém místě ve finále celostátní soutěže ChemQuest. Vysoká škola chemicko-technologická v Praze zadala žákům v rámci 11. ročníku ChemQuestu téma Oheň a voda. Úkolem žáků bylo ve dvou až tříčlenných družstev navrhnout a zrealizovat atraktivní experiment, který musí být proveditelný v mobilní digestoři. Naši žáci vysvětlují princip karbidové lampy.

Matyáši Friedbergerovi, Vladislavu Glombovi a Jakubu Plívovi gratulujeme ke krásnému umístění a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Česká lingvistická olympiáda - národní kolo

sobotu 15. 4. 2023 se uskutečnilo národní kolo České lingvistické olympiády. Reprezentantka naší školy Lenka Sixtová (oktáva), která postoupila z 31. místa regionálního kola, obsadila 26. místo v České republice.

Úspěšné řešitelce blahopřejeme.

Olympiáda v českém jazyce - obvodní kolo

pondělí 3. 4. 2023 a v úterý 4. 4. 2023 se uskutečnilo obvodní kolo Olympiády v českém jazyce.

V I. kategorii uspěla, obsadila 3. místo a do krajského kola postoupila Ema Veselá (kvarta). V II. kategorii skočila Klára Adamská (sexta) na 7. místě.

Úspěšným řešitelkám a postupující do krajského kola blahopřejeme.

GEKOM mezi MANTINELY

Ve čtvrtek 22. 12. 2022 v Incheba areně v Holešovicích proběhl 7. ročník školního vánočního turnaje v ledním hokeji. Turnaje se podobně jako v loňském roce zúčastnilo 10 mužstev. Tým učitelů OLD STARS se vrátil na hokejový trůn, když ve finálovém zápase v prodloužení zdolal mužstvo BLANČININÝCH RYTÍŘŮ ze 2.B

Atmosféra z turnaje včetně výsledků je zaznamenána ve fotogalerii.

Olympiáda v českém jazyce - školní kolo

pondělí 28. 11. 2022 se uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce.

V I. kategorii uspěli a do obvodního kola postupují Ema Veselá (kvarta) a Vít Hořejší (kvarta). V II. kategorii uspěli a do obvodního kola postupují Alžběta Svobodová (oktáva), Barbora Koutná (sexta), jako náhradníci a František Hájek (oktáva) a Klára Adamská (sexta).

Úspěšným řešitelům a postupujícím do obvodního kola blahopřejeme.

Česká lingvistická olympiáda - školní kolo

pondělí 21. 11. 2022 se uskutečnilo školní kolo České lingvistické olympiády. Do regionálního kola pro Prahu a Čechy postoupily Lenka Sixtová (oktáva) a Anna Krbcová (septima).

Úspěšným řešitelkám a postupujícím blahopřejeme.

Mistrovství střední Evropy juniorů v bridži

Ve dnech 25. - 27. listopadu se v Bridžovém klubu Praha konalo juniorské mistrovství střední Evropy v bridži. Naši školu reprezentovalo úctyhodných 11 hráčů. Avšak jediný hráč, který přivezl medaile, byl František Kubát, který v kategorii do 16 let získal stříbro z párového a zlato z týmového turnaje. Ale nechybělo moc a medailí mohlo být víc. Tým GEKOM U16 totiž vyhrál sobotní kvalifikaci, ale ve finále bohužel spadl až na 4. místo. Podobný osud zastihl tým Czechia U21, který většinu kvalifikace vedl, ale v posledním zápase těsně ztratil 3. místo.

GEKOM reprezentovali: František Kubát, Adam Olmer, Lenka Honzáková, Matouš Kraus, Jonáš Perkner, Antonín Moškoř, Michael Kello, Matyáš Rohn, Šimon Hauba, Lukáš Suchánek a Jakub Plíva.

GEKOM SUPERPOHÁR ve VOLEJBALE

Ve čtvrtek 22. 9. 2022 proběhl 1. ročník SUPERPOHÁRu ve VOLEJBALE, ve kterém na školním hřišti proti sobě nastoupilo vítězně družstvo poháru O toulavou lišku Krásnohorskou - 2.B proti týmu pedagogického sboru.

Na zápas navázalo exhibiční utkání, ve kterém výběr studentů GEKOMu vyzval opět učitelský tým. Vítězem GEKOM SUPERPOHÁRu se stalo mužstvo učitelů, které výhrálo těsně obě utkání - nad 2.B 2:1 a výběrem VG 2:0.

Všem hráčů patří velké uznání předvedeného výkonu. Diváci zaslouží velkou pochvalu za krásnou kulisu celého exhibičního utkání.

POPRASK - úvodní kolo ve volejbale

Ve středu 21. 9. 2022 dívky VG nastoupily v úvodním kole volejbalového turnaje Poháru pražských středních škol v Meteoru v Libni. Po velmi vyrovnaných zápasech, ale bohužel těsných porážkách nakonec skončily na 5. místě a ze základní skupiny turnaje nepostoupily.