Úspěchy ve školním roce 2016/ 2017

Krajské kolo Středoškolské odborné činnosti

Daniel Friedrich (sexta) se svou prací "Modely vzniku jazyka v kontextu symbolismu v indonéštině" zvítězil v kategorii "Teorie kultury, umění a umělecké tvorby" v krajském kole SOČ (Středoškolská odborná činnost), které se uskutečnilo 24. 4. 2017.

Blahopřejeme. Více v článku zde.

Úspěchy v krajském a národním kole Chemické olympiády

krajském kole Chemické olympiády kategorie A se umístil Vojtěch Kramný (septima) na 5. místě a Filip Trajhan (septima) obsadil 9. místo. Vojtěch Kramný (septima) postoupil do národního kola, kde skončil na 31. místě.

V krajském kole Chemické olympiády kategorie B se umístil Vojtěch Kramný (septima) na 3. místě a Filip Trajhan (septima) obsadil 5. místo.

V krajském kole Chemické olympiády kategorie C skončila Anežka Kramná (sexta) na 2. místě. Více v článku zde.

Soutěžní kabaret Jsem lepší než Švejk

V úterý 25. 4. 2017 se v Divadle Bez Zábradlí uskutečnil pod záštitou Gymnázia Nad Štolou 16. ročník studentského soutěžního kabaretu Jsem lepší než Švejk, na němž vystoupili i členové dramatického kroužku.

Anna Hrdá (sexta), Jakub Pavlovský (sexta), Jiří Rajtr (sexta) a Ondřej Urban (sexta) obsadili se scénkou "Název vymyslíme později" druhé místo, čímž navázali na své loňské úspěchy.

František Hájek (sekunda), Klára Hamsíková (kvarta), Rozálie Husáková (prima) a Michaela Janoušková (sekunda), jejichž tým měl v soutěži premiéru, se se scénkou "Bombastické letiště" umístili na 4. příčce.

Blahopřejeme. Více v článku zde.

Vítězství v obvodním kole Fyzikální olympiády kategorie E

Dne 23. 3. 2017 se konalo obvodní kolo Fyzikální olympiády kategorie E. Z pěti účastníků z kvarty se hned tři stali úspěšnými řešiteli.

Daniel Brus se umístil na 1. místě, Damián Heczko na 4. místě a Kryštof Lindauer na 7. místě.

Budeme tak mít zástupce i v krajském kole. Všem účastníkům gratulujeme a vítězi držíme palce do dalšího kola. Více v článku zde.

Úspěch v krajském kole Olympiády v německém jazyce

Dne 9. 3. 2017 se konalo krajské kolo Olympiády v německém jazyce v kategorii III.A.

V konkurenci výherců obvodních kol z ostatních gymnázií a středních škol celé Prahy se studentka sexty Klára Kloučková umístila na skvělém 2. místě a je náhradníkem pro celostátní kolo.

Vítězce moc gratulujeme. Více v článku zde.

Úspěch v obvodním kole Olympiády v českém jazyce

Dne 2. 2. 2017 se uskutečnilo obvodní kolo Olympiády v českém jazyce.

V I. kategorii se výborně umístila Magdaléna Havlíčková (tercie) na 4. - 5. místě z 32 soutěžících a ve II. kategorii obsadila Linda Sixtová (2.A) 6. místo ze 14 soutěžících.

Blahopřejeme.Více v článku zde.

Vítězství v obvodním kole Olympiády v německém jazyce

Dne 8. 2. 2017 se na naší škole konalo obvodní kolo Olympiády v německém jazyce v kategorii III.A.

V konkurenci výherců školních kol z ostatních gymnázií Prahy 4 vyhrála studentka sexty Klára Kloučková a postupuje tak do krajského kola, které se uskuteční 9. 3. 2017.

Vítězce gratulujeme. Více v článku zde.

Úspěch v obvodním kole Matematické olympiády Z9

Dne 24. 1. 2017 se konalo obvodní kolo Matematické olympiády v kategorii Z9.

Kvůli nemoci se ho mohl zúčastnit jen jediný ze čtyřech úspěšných řešitelů školního kola. Přesto se Daniel Brus z kvarty umístil na skvělém 5. - 9. místě z celkových 37 účastníků soutěže.

Moc gratulujeme. Více v článku zde.

Čtení v Café Louvre

V podzimním literární dopolední v Café Louvre letos uspěla Kateřina Fuková z oktávy a za svou povídku dostala čestnou cenu poroty.

Postup do semifinále florbalového turnaje v POPRASKu

pátek 4. 11. 2016 chlapci vyššího gymnázia dokázali vybojovat na florbalovém turnaji v rámci POPRASKu postup do semifinále Prahy. Během 4 utkání je žádný ze soupeřů nedokázal porazit a tak bez ztráty květinky naši borci propluli turnajem. K postupu gratulujeme a věříme, že hoši návaží na loňský úspěch, kdy skončili na 6. místě v celé Praze. Více v článku zde.

Finalový florbalový turnaj Prahy 4

úterý 12. 10. 2016 se chlapci tercie a kvarty zúčastnili finalového florbalového turnaje Prahy 4. Přestože do všech zápasů vstoupili s velkou dávkou obětavosti, soupeři byli lépe technicky vybavení a vždy naše reprezentanty dokázali přehrát a porazit. Na turnaji tak skončili v základní skupině na až 4. místě. Ovšem velkým úspěchem je samotný postup do této části turnaj. Za povedenou reprezentaci školy děkujeme. Více v článku zde.

Obvodní kolo florbalového turnaje dívek tercie a kvarty

Ve středu 12. 10. 2016 se dívky tercie a kvarty umístily na 3. místě obvodního kola florbalového turnaje. Ze tří zápasů vyhrály pouze jeden, ale za to s velmi výraznou převahou, postup jim proklouzl mezi prsty, když těsně prohrály se ZŠ Na Líše. Více v článku zde.

Okresní kolo Poháru Josefa Masopusta

Ve čtvrtek 13. 10. 2016 skončili chlapci VG na 2. místě na fotbalovém turnaji Prahy 4. Vítězství základní skupiny znamenalo pro chlapce přímý postup do finále. V něm boužel nestačili na soupeře z Gymnázia Opatov, kterému podlehli 3:0. Akce se konala na stadionu ČAFC. Děkujeme za úspěšnou reprezentaci. Více v článku zde.

Obvodní kolo florbalového turnaje chlapců tercie a kvarty

úterý 11. 10. 2016 se chlapci tercie a kvarty umístili na 3. místě v základní skupině obvodního kola Prahy 4. Akce se konala ve sportovním areálu Hamr v Braníku. Na turnaji chlapci odehráli 4 zápasy, ve kterých změřili síly se školami ZŠ Jílovská, ZŠ Na Chodovci, ZŠ Ohradní a ZŠ Bítovská. Naši borci vyhráli pouze jednou se ZŠ Jílovskou. Protože druhá umístěná ZŠ Bítovská se nemůže zúčastnit finálového kola Prahy 4, nahradí ji právě naši reprezentanti. Více v článku zde.

Obvodní kolo fotbalového turnaje chlapců tercie a kvarty

Ve čtvrtek 22. 9. 2016 skončili chlapci tercie a kvarty stejně jako jejich mladší kolegové na 3. místě v základní skupině obvodního kola Prahy 4. Na turnaji sehráli 3 zápasy, ve kterých jednou vyhráli a dvakrát prohráli. Z obvodního kola postupují pouze první dva týmy, což znamená, že další pokračování v turnaji naše chlapce nečeká. I tak gratulujeme k výsledku a děkujeme za dobrou reprezentaci školy. Více v článku zde.

Obvodní kolo fotbalového turnaje chlapců primy a sekundy

úterý 20. 9. 2016 skončili chlapci primy a sekundy na 3. místě v základní skupině obvodního kola Prahy 4. Na turnaji sehráli 4 zápasy, ve kterých získali 2 vítězství obdrželi 2 porážky. Z obvodního kola postupují pouze první dva týmy, což znamená, že další pokračování v turnaji naše chlapce nečeká. I tak gratulujeme k výsledku a děkujeme za dobrou reprezentaci školy. Více v článku zde.