Seznam literárních děl ke společné části MZ


Komise ČJ projednala a schválila 27. 9. 2019 následující seznam literárních děl ke společné části maturitní zkoušky.

Soubor se seznamem četby: Seznam literárních děl ke společné části MZ - Aktualizace k 27. 9. 2019

více »

Bankéři jdou do škol


V pátek 4. 10. 2019 přijdou vedoucí pracovníci českých bank, aby v rámci finanční gramotnosti pobesedoval s žáky tercie a kvarty. Akce proběhne od 8:55 v učebně tercie a v učebně kvarty.

více »

Klub mladého diváka


Zveme studenty do Klubu mladého diváka - za 650 Kč můžete mít 6 lístků na divadlení představení za rok, a tím se nejen kulturně obohatit, ale i přiučit k maturitě.

více »

Zájezd do CERNu


fyzikální exkurze do Švýcarska do Cernu proběhne od pátku 20. do pondělí 23.9.2019

více »

Památník Terezín


Třída oktáva a výběr studentů ze třídy 4.B se od 19. do 20. 9. 2019 zúčastní vzdělávacího semináře v Terezíně.

více »

Tvůrčí psaní


Studenti, kteří mají zájem o nepovinný předmět tvůrčí psaní, v němž není klíčové umět něco napsat jako Seifert nebo Eliška Krásnohorská, se sejdou v úterý  17. 9. 2019 o velké přestávce ve školní knihovně.

více »

Návštěva Poslanecké sněmovny


V pondělí 16. 9. 2019 se uskuteční exkurze tercie do Poslanecké sněmovny s besedou s poslancem a následnou vycházkou po Praze.

více »

Exkurze do Kutné Hory a Kouřimi


Ve čtvrtek 12. 9. a v pátek 13. 9. 2019 navští sekudna Kutnou Horu a Kouřim.

více »

Nepovinná lingvistika


Zájemci o nepovinnou lingvistiku se sejdou k informativní schůzce s p. Jarmilou Veselou ve středu 11. 9. 2019 o velké přestávce ve školní knihovně.

více »

Prezentace lékařských fakult


Zájemci o studium na lékařských fakultách Univerzity Karlovy v Praze budou mít možnost pobesedovat s jejich studenty ve středu 11. 9. 2019 od 13:30 v učebně II. (P11).

více »

Úvodní schůzka dramatického kroužku


Zájemci o dramatický kroužek, ať už z řad potenciálních herců, režisérů, nebo i osvětlovačů, kulisáků a nápověd se sejdou k úvodní informativní schůzce ve středu 11. 9. 2019 o velké přestávce ve školní knihovně.

Informace poskytuje p. Filip Dušek (kabinet ČJ ve školní knihovně).

více »

Burza učebnic


pátek 6. 9. 2019 proběhne v prostoru školní jídelny burza učebnic.

Orientační harmonogram prodeje a nákupu ke stažení.

více »

Úvodní soustředění PRIMY 4. - 7. 9. 2019


Pobyt slouží k vzájemnému poznání žáků primy, jejich seznámení s třídní profesorkou, s dalšími vyučujícími i s výchovnou poradkyní. Žáci se naučí orientovat v systému studia na nižším stupni gymnázia, osvojí si základní informace, které jim později usnadní nástup do nové školy (např. znalost školního řádu, časové organizace školního roku na gymnáziu), dozvědí se, jaké akce mohou během svého studentského života očekávat, co vše mohou využívat, na co si naopak mají dát pozor. Naváží první kontakty se spolužáky a s učiteli, stanoví si pravidla vzájemného soužití v nové třídě a škole. Seznámí se s možnými problémy přechodu na jiný styl výuky, s jinými nároky, než na jaké byli zvyklí na základní škole, budou jim předvedeny metody učení i metody tréninku paměti apod.

více »

Úvodní soustředění 1.A 1. - 4. 9. 2019


Pobyt slouží ke vzájemnému poznání studentů prvního ročníku gymnázia, seznámení s třídní profesorkou, s dalšími vyučujícími, s výchovnou poradkyní. Kurz usnadní orientaci v systému studia na Gymnáziu Elišky Krásnohorské.

více »
<< < 1 2
archiv (103)