VÝHLED Z OKNA_fotografický úkol

od září 2020 do začátku června 2021

ZADÁNÍ:
1) Najít výhled z okna bytu / domu, který bude vizuálně zajímavý (kompozičně, barevně, atd.). Nejlépe pohled na takové místo, u kterého se předpokládá, že se bude v průběhu roku měnit (bude tam listnatý strom; keře jejiichž listy opadají; rozestavěná stavba, která se bude postupně dokončovat, aj. ...). Zároveň si jasně vymezit, jak bude fotka focené místo zabírat. První fotku zaslat ke konzultaci na konci září!

2) Minimálně 2 x mesíčně (ale nejlépe každý týden) vyfotit tento výhled z okna.

Fotit je možné na cokoliv (mobil, compakt, digitální zrcadlovka, zrcadlovka, ...). Důležité je, aby na konci května byly fotky dodány v digitální podobě, alespoň v nějakém ucházejícím rozlišení (pokud třeba jde nastavit na mobilu).

Je jedno v jaký čas budete výhled fotit, ale nemělo by to být pokaždé v noci nebo za šera, aby bylo něco vidět. Čas focení nemusí (ale může) být vždy stejný. V průběhu focení byste ale měli alespoň 1x vyfotit výhled tak, abyste měli fotku z rána, poledne, odpoledne, večera.

Vzniknou tak dva fotografické cykly:
1. proměna výhledu z okna v průběhu roku (proměna roční doby - počasí, vegetace, atd.) - minimálně 20 fotek (10 měsíců x 2 fotky)
2. proměna výhledu z okna v průběhu dne (proměna denního světla) - minimálně 4 fotky

ODEVZDÁNÍ ČÁSTI TOHOTO ÚKOLU ZA 1. POLOLETÍ
Minimálně 10 fotografií, za každý měsíc minimálně 2 (od září do ledna) pošli do přes MSteams do 14.1.